ویژگی گوسفند چند قلوزا
ویژگی گوسفند چند قلوزا

معرفی گوسفندان چند قلوزا

معرفی گوسفندان چند قلوزا یکی از مطالب بسیار با اهمیت درباره گوسفند زنده می‌باشد. به این خاطر ما در این بخش از مطالب سایت شیپ98 برای ارائه اطلاعات کاملی درباره گوسفند چند قلوزا خواهیم پرداخت. تا افراد و دامدارانی که به دنبال شناسایی نژاد دام چند قلوزا هستند بتوانند با مطالعه این مطلب آشنایی دقیقی را به دست بیاورند. امروزه بنا به شرایط موجود دیگر استفاده از روش‌های دامداری سنتی و گوسفندان تک قلوزا برای دامداری مقرون به صرفه نیست و این امر باعث شده است تا دامداران با استفاده از روش‌های مدرن دامداری و استفاده از نژاد گوسفند چند قلوزا به یک دامدار حرفه‌ای تبدیل شوند.

خرید دام چند قلوزا

شناخت گوسفندانی که در هر بار زایمان چند بره به دنیا می آورند به عنوان بهترین نژاد گوسفندان ایران از چند جهت دارای محاسن خاصی می‌باشد. به این صورت که دامداران با شناخت انواع نژاد چند قلوزا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد دامداری، می‌توانند به پرورش این نوع دام زنده نیز بپردازند. و از این طریق به سود و بازدهی بیشتری نیز دست پیدا کنند. در ایران اکثر نژاد گوسفندان به صورت تک قلوزا هستند که آن هم در طول یک سال یک بره زایمان می‌کنند. به همین دلیل دامداری و پرورش دام در این به صورت مدرن نیست و دامداران نیز نمی‌توانند بازدهی و سود بسیار زیادی را به دست بیاورند.

خصوصیات گوسفند چند قلوزا
خصوصیات گوسفند چند قلوزا

در این بین اما در ایران و جهان چند نوع نژاد گوسفند چند قلوزا وجود دارد. که دامدارن حرفه‌ای که به دنبال کسب سود بیشتری هستند از آنها استفاده می‌کنند. تا بتوانند علاوه بر اینکه در یک مرحله زایمان چند بره به دست بیاورند. در طول بازه زمانی دو ساله نیز بتوانند سه مرتبه از بارداری گوسفند زنده استفاده کنند. به این خاطر ما در ادامه به معرفی بهتر ویژگی‌ها و نژاد این گوسفندان در ایران و جهان خواهیم پرداخت.

معرفی گوسفند نژاد چند قلوزا

در ایران چند نوع نژاد گوسفند دو قلوزا وجود دارد که هر کدام از این گوسفندان مختص یک نوع شرایط آب و هوایی هستند. که امکان پرورش و نگهداری در تمامی مناطق مختلف ایران امکان پذیر نمی‌باشد. همچنین در جان چند نوع نژاد چند قلوزا و دو قلوزا وجود دارند. که در یک دفعه زایمان بیشتر از دو بره را به دنیا می‌آورند. در این بین باید به این نکته نیز توجه داشت که ارزش و قیمت چنین گوسفندانی نسبت به سایر گوسفندان دارای اختلاف بسیار زیادی می‌باشد که به صورت عمومی قیمت گوسفندان چند قلوزا کمی از سایر گوسفند‌ها بیشتر است.

شناخت گوسفند چند قلوزا

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم در ایران و جهان چند نوع نژاد گوسفند زنده چند قلوزا وجود دارد. که این گوسفندان از نظر ظاهری و اندامی هر کدام دارای ویژگی بسیار خاصی هستند. شاید این سوال به ذهن شما خطور کرده باشد که به چه گوسفندی چند قلوزا گفته می‌شود؟ در جواب به این سوال این چنین باید گفت که به گوسفند زنده‌ای که بتواند در یک دوره زایمان دو یا چند بره را به دنیا بیاورد گوسفند چند قلوزا گفته می‌شود.

قیمت گوسفند چند قلوزا
قیمت گوسفند چند قلوزا

البته یکی دیگر از ویژگی این نوع گوسفندان کمیاب این موضوع است که دوره بارداری و زایمان آنان بسیار کوتاه می‌باشد. به طور مثال این دام چند قلوزا قادر هستند که در طول دو سال سه مرتبه زایمان کنند. و این عوامل کلا دست به دست هم داده‌اند که نژاد چند قلوزا در بین دامداران بسیار مورد توجه قرار گیرد. البته ما در ادامه به صورت جزئی به معرفی چند نوع نژاد خارجی و ایرانی این گونه گوسفندان خواهیم پرداخت.

گوسفند نژاد رومانف

یکی از نژادهای بسیار محبوب و شناخته شده گوسفند چند قلوزا در جهان گوسفند زنده نژاد رومانف می‌باشد. که درصد چند قلوزایی بسیار زیادی نسبت به سایر گوسفندان دارد. این نوع دام دارای رکورد زایمان 9 قلو است که توانسته در یک دوره بارداری 9 بره را به دنیا بیاورد. به این صورت که میانگین چند قلوزایی نژاد رومانف چیزی حدود 289 درصد می‌باشد. که این درصد در مقایسه با سایر نژادها بسیار زیاد می‌باشد.

گوسفندان نژاد رومانف دارای بلوغ بسیار زود رس هستند به این صورت که در بین 3 الی 4 ماهگی به بلوغ می‌رسند و آماده جفت گیری هستند. همچنین در بازه زمانی هفته دهم تا بیستم میش رومانف قادر است با 70 الی 80 قوچ جفت گیری کند.همچنین این نوع نژاد گوسفند از ظاهر بزرگی نیز برخوردار می‌باشد. به این صورت که میانگین وزن قوچ بالغ نژاد رومانف حدود 80 الی 90 کیلوگرم می‌باشد. همچنین میانگین وزن میش نژاد رومانف در بین 70 الی 80 کیلوگرم است

نژاد گوسفند سافولک

یکی دیگر از نژاد گوسفندان چند قلوزا خارجی گوسفند سافولک است. این گوسفند از آمیزش میش Norfolk و قوچ Southdown به وجود می‌آید. این نوع دام دارای ویژگی ظاهری و اندامی بسیار خاصی است. و از گوسفندان با اندام بزرگ شناخته می‌شود که دارای وزن بالایی می‌باشد. گوسفند نژاد سافولک نیز دارای درصد بالایی از چند قلوزایی می‌باشد. این نوع گوسفند از رشد سریعی در دوران بره بودن برخوردار هستند. به این صورت که وزن بره 30 روزه این گوسفند حدود 13 کیلوگرم می‌باشد.

در این میان میزان چندقلوزایی گوسفند سافولک چیزی حدود 165 درصد می‌باشد. که این میزان نشان دهنده کیفیت و با ارزش بودن این نوع دام می‌باشد. میانگین وزن میش سافولک بالغ حدود 80 الی 90 کیلوگرم است. و متوسط وزن قوچ نژاد سافولک چیزی در حدود 125 الی 136 کیلوگرم است. تمام این ویژگی ها باعث محبوبیت و پرطرفدار بودن گوسفن سافولک در بین دامداران شده است.

گوسفند نژاد افشاری

گوسفند افشاری یکی از محبوب‌ترین نژاد گوسفند در ایران شناخته می‌شود. که ما در مطلب گوسفند افشاری به صورت کاملا دقیق به بررسی و تحلیل ویژگی‌های این نوع گوسفند پرداخته‌ایم. این نوع گوسفندان اغلب در مناطق شمال غربی ایران پرورش و نگهداری می‌شوند. البته این نوع نژاد اغلب مختص شرایط آب و هوایی شهر تکاب و زنجان می‌باشند. و از کیفیت گوشت و پشم بسیار خوبی نیز برخوردار هستند، و این دلایل سبب شده تا دامداران به نگهداری آنان بپردازند.

گوسفند نژاد افشاری در مقابل شرایط جوی کوهستانی و سرد بسیار مقاوم می‌باشد. همچنین میزان دو قلو زایی این نژاد از درصد بالایی برخوردار می‌باشد. این نوع دام از سرعت رشد بالایی برخوردار هستند، و در بازه زمانی کوتاهی می‌توانند رشد چشمگیری داشته باشند.

گوسفند نژاد قشقایی

یکی از نژادهای برتر گوسفندان در ایران، نژاد گوسفند قشقایی می‌باشد. این نوع نژاد نیز مانند نژاد افشاری از درصد چند قلوزایی بسیار بالایی نسبت با سایر نژادهای گوسفند در ایران شناخته می‌شود. گوسفند نژاد قشقایی اغلب در فصل پاییز و زمستان به زاد و ولد می‌پردازند. همچنین با داشتن زایش سالم 85 درصد و بارداری 96 درصدی یکی از بهترین نژاد گوسفندان در ایران شناخته می‌شود. همچنین در این گوسفندان میزان زایش دو قلو و سه قلو نیز وجود دارد.

گوسفند نژاد کردی

نژاد گوسفند کردی نیز مانند نژاد گوسفندانی که در بالا به آنها اشاره ردیم یکی از محبوب‌ترین موارد دام چند قلوزا هستند. که ما در مطالب قبلی به ارائه مطلب گوسفند کردی پرداخته‌ایم، تا شما بیشتر با ویژگی‌های ظاهری گوسفند نژاد کردی آشنا شوید.

گوسفندان نژاد کرد اغلب در مناطق غربی کشور یعنی مناطق کرد نشین نگهداری و پرورش داده می‌شوند. این نوع نژاد دام کردی دارای میانگین 10 درصد برای دوقلوزایی هستند. همچنین وزن بره به دنیا آمده آنان حدود 5 الی 6 کیلوگرم می‌باشد.

قیمت گوسفند چند قلوزا در ایران

همانطور که می‌دانید ارزش و قیمت گوسفندان چند قلوزا بسیار زیاد است. به این خاطر ما در این بخش به ارائه اطلاعات جامعی درباره قیمت گوسفند نژاد چند قلوزا خواهیم پرداخت، تا اطلاعات کاملی را درباره قیمت گوسفند زنده چند قلوزا در اختیار شما قرار دهیم. در حال حاضر بخاطر شرایط اقتصادی بسیار متفاوت کشور هر روزه قیمت گوسفندان دچار تغییر زیادی می‌شود. به این خاطر ما نمی‌توانیم به صورت دقیق بگوییم که قیمت یک گوسفند نژاد برتر چقدر می‌باشد. اما شما در هر زمانی می‌توانید از طریق شماره‌های داخل سایت از قیمت گوسفند نژاد چند قلو زا مطلع شوید.

خرید گوسفند زنده چند قلوزا

در حال حاضر مراکز عرضه دام زنده بسیار زیادی در ایران و تهران فعالیت می‌کنند، که به فروش انواع نژاد گوسفند می‌پردازند. اما دامداران همواره علاقمند هستند که از یک مرکز گوسفند زنده معتبر و بهداشتی به خرید دام بپردازند. به این خاطر مرکز دام زنده به عنوان یکی از معتبرترین مراکز عرضه گوسفند نژاد چند قلو زا در ایران شناخته می‌شود. که شما با مراجعه به آن می‌توانید به صورت تکی و عمده به خرید گوسفند نژاد چند قلوزا بپردازید.

در مطلب معرفی گوسفندان چند قلوزا توانسته‌ایم به صورت دقیق گوسفند نژاد چند قلو زا را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. تا در این باره اطلاعات بسیار دقیق و کاملی را در اختیار دامداران عزیز قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.