مزایای قلم گاوی و گوسفندی
مزایای قلم گاوی و گوسفندی

فواید مصرف قلم گاو و گوسفند

خواص مصرف قلم گاو و گوسفند از نظر پزشکی نیز اثبات شده است و همواره توسط پزشکان نیز برای بسیاری از بیماری ها، استفاده از آن توصیه شده است. همانطور که می دانید، استفاده از گوسفند و سایر دام ها تنها منحصر به شیر و پشم و گوشت نمی باشد، بلکه موارد دیگری نیز همچون قسمت هایی از استخوان ها و … نیز مصرف بسیاری دارند. با توجه به قیمت گوسفند زنده و گرانی گوشت قرمز در ماه های اخیر، بسیاری از افراد استفاده از بخش های دیگری گوسفند را جایگزین استفاده از گوشت کرده اند. قلم گوسفندی یکی از این موارد می باشد که در ادامه به خواص آن می پردازیم.

خواص قلم گوسفندی و گاوی

هدف اصلی از استفاده از قلم دام های حلال گوشت همچون گوسفند و بز و گاو و … بهره مندی از خواص درمانی آن است. خواص درمانی قلم در طب سنتی از دیرباز وجود داشته و هم اکنون نیز مطالب و مباحث زیادی راجع به این موضوع وجود دارد. درج فواید این بخش از بدن گوسفندان در طب سنتی سبب شده است تا در بین مردم نیز این باور وجود داشته باشد و برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده کنند. البته ناگفته نماند که خواص این بخش از نظر علمی نیز ثابت شده است.

پخت قلم گاوی
پخت قلم گاوی

در طب سنتی آب قلم برای درمان بیماری هایی همچون آنفولانزا، سرماخوردگی، بیماری های گوارشی، شکستگی و تقویت سیستم ایمنی بدن و … کاربرد دارد. در بسیاری از موارد نیز از آب قلم برای خوشمزه کردن غذا ها و طعم دهی بیشتر استفاده می شود. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از قلم گوسفندی می پردازیم.

کاهش وزن

با توجه به اینکه این قسمت دارای مواد معدنی و املاح و ویتامین های زیادی است، و از سوی دیگر نیز کالری و چربی بسیار کمی دارد. از این رو می تواند بخش زیادی از نیاز های بدن را برطرف کند و از سوی دیگر نیز کالری کمی به بدن برساند. با خوردن آب قلم، که توانایی تامین مواد مورد نیاز بدن را دارد، فرد احساس سیری می کند و از این جهت که کالری کمی نیز وارد بدن شده است، می تواند در کاهش وزن موثر باشد. املاح معدنی و ویتامین ها از گروه های مختلف سبب می شوند تا سوخت و ساز بدن نیز طبیعی باشد.

تاثیر بر مفاصل

عصاره قلم سرشار از کلاژن و ژلاتین است و از این جهت منبعی مقوی و کامل می باشد. از این رو با توجه به اینکه این دو ماده در استخوان سازی و سلامت مفاصل نقش مهمی بر عهده دارند، می توانند در میزان رشد و ترمیم و … موثر واقع شوند. در طب سنتی توصیه شده است تا افرادی که از درد مفاصل و موارد دیگری نظیر آسیب های ناشی از شکستگی استخوان رنج می برند، از سوپ قلم و آب قلم استفاده کنند.

قیمت قلم گوسفند
قیمت قلم گوسفند

تاثیر در زیبایی

این ماده با داشتن انواع ویتامین ها و املاح معدنی می تواند تاثیر بسیاری در حفظ سلامت پوست و زیبایی داشته باشد. تاثیرات زیاد این ماده بر پوست و جلوگیری از خشکی پوست و پیری زودرس و … کاملا اثبات شده است. عزیزانی که قصد دارند از مزایای استفاده از این ماده بهره مند شوند می توانند در تهیه انواع غذا ها از آن استفاده کنند.

از جمله سایر فواید مصرف قلم گاوی و گوسفندی می توان به حفظ سلامت دندان ها و محکم شدن استخوان ها و استحکام ناخن ها و … اشاره نمود. این ماده با خواص بسیار می تواند در حفظ سلامت افراد بسیار موثر باشد و مزایای زیادی برای آنها داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.