کنسانتره با کیفیت دامی
کنسانتره با کیفیت دامی

کنسانتره برای پروار بندی بره و گوسفند

کنسانتره برای پروار بندی بره و گوسفند مورد استفاده قرار می گیرد، و با توجه به خاصیت و اثر بخشی بالای این نوع با نام کنسانتره بره پرواری نیز شناخته می شود که می تواند تاثیرات خوبی در شرایط وزنی و بدنی بره به وجود بیاورد. این نوع کنسانتره برای گوسفندان پرواری و انواع روش پروار بندی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که می تواند در کوتاه مدت سبب افزایش وزن و بهبود شرایط بدنی دام شود. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به این نوع از خوراک عالی و پر بازده خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

بهترین کنسانتره بره پرواری

کنسانتره یکی از مغذی ترین و مقوی ترین مواد غذایی در جیره غذایی دام است که به سبب ترکیبات خاصی که دارد می تواند برای هر نوع دامی اعم از بره و گوسفند و گوساله و … تاثیرات مفیدی بر جای بگذارد. افزایش متوسط وزن گوسفند زنده در کنار بهبود شرایط دام هایی که از لاغری و ضعیف بودن و یا کمبود جیره پروتئینی رنج می برند از جمله تاثیراتی می باشد که این ماده بر انواع دام خواهد داشت.

کنسانتره برای انواع دام
کنسانتره برای انواع دام

کنسانتره پرواری یکی از خوش خوراک ترین مواد غذایی متراکم می باشد که دام نیز علاقه زیادی به مصرف آن دارد. جیره غذایی دام اعم از بره و گوسفند و … باید به گونه ای باشد که تمامی مواد مفید و مورد نیاز دام را تامین نماید، بنابراین وجود کنسانتره در برنامه غذایی دام سبب می شود که بخش بزرگی از مواد پروتئینی و مغذی تامین شود. استفاده از کنسانتره امروزه در انواع دامداری ها اعم از سنتی و صنعتی صورت می گیرد تا دام از لحاظ تامین مواد معدنی و پروتئینی هیچ کمبودی نداشته باشد.

تاثیر کنسانتره در پروار بندی دام

پروار بندی یکی از بهترین روش ها برای افزایش گوشت و وزن دام در همه جای دنیا می باشد. امروزه با توجه به تاثیر بسیار زیاد کنسانتره بر روی فعالیت ها و رشد دام، از کنسانتره در فرایند پروار بندی استفاده می شود که می تواند در کوتاه مدت تاثیرات چشمگیری زیادی بر دام ها باقی بگذارد. امروزه با توجه به اینکه مسائل خشکسالی و اعمال محدودیت در چراگاه ها و مراتع برای جلوگیری از عمل از بین رفتن مراتع مد نظر گرفته می شود، بنابراین باید به دنبال روش خوب و مناسبی برای تامین مواد مورد نیاز دام بود که انتخاب کنسانتره برای افزودن به جیره غذایی می تواند گزینه مناسب و انتخاب درستی باشد.

افرادی که نسبت به خرید گوسفند زنده گوشتی برای افزایش وزن و در نتیجه فروش آن و یا ذبح و فروش گوشت هستند، همواره باید از مواد مناسب و قدرتمند که بتواند مواد مورد نیاز دام را تامین کند و در نتیجه سبب افزایش وزن و کیفیت آن شود استفاده کنند، کنسانتره به عنوان ماده ای متراکم که می تواند انواع املاح و انرژی و حتی پروتئین مورد نیاز دام را تامین کند، می تواند نیاز شما مبنی بر استفاده از مواد غذایی مناسب و با کیفیت را برطرف سازد. با توجه به نوع مواد به کار گرفته شده و همچنین مقدار و اندازه تراکم مواد به کار گرفته شده، کنسانتره ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی یکی از مهمترین نمونه ها می پردازیم.

کنسانتره بره پرواری

استفاده از کنسانتره در طول زمان پروار بندی در جهت افزایش بازدهی مصرف خوراک در قبال افزایش گوشت و وزن می باشد. در دوران پروار بندی علاوه بر استفاده از علوفه مناسب و با کیفیت، باید از مواد غذایی دیگری نیز همچون کنسانتره استفاده نمود. بهتر است برای جذب بیشترین بازدهی از مصرف کنسانتره، نسبت به مخلوط کردن آن با کاه مرطوب اقدام نمایید تا بازدهی بیشتری داشته باشد. این نوع برای مصرف و تغذیه بره ها بسیار مناسب می باشد و می تواند بره ها را شامل تغییرات بزرگی کند.

ترکیبات کنسانتره برای بره پرواری

علوفه مقوی همچون یونجه، کنجاله ذرت و جو و گندم، تفاله چغندر، غلات و سویا و … از جمله موادی هستند که برای تغذیه دام باید مورد استفاده قرار گیرد تا تمام مواد مورد نیاز دام تامین شود. در این میان ماده ای متراکم همچون کنسانتره می تواند بخش زیادی از نیاز های بره و گوسفند و … را تامین کند. ترکیبات این ماده را می توان به نسبت 7 درصد دارای پروتئین و 18 درصد فیبر در نظر داشت که این میزان برای دام در صورت مصرف بسیار مناسب می باشد.

انواع کنسانتره
انواع کنسانتره

جو، ذرت، کنجاله آفتابگردان، سبوس گندم، خرما، تفاله انگور، ملاس چغندر قند، مکمل های درمانی معدنی ویتامینه و افزودنی های مجاز که برای دام هیچ نوع خطر و تهدیدی ایجاد نمی کنند ، جزو ترکیبات کنسانتره هستند. با استفاده از این محصول می توانید بخش بزرگی از نیاز دام را تامین کنید، چرا که عدم توجه به نیاز های غذایی دام می تواند زمینه ساز بروز مشکلات و بیماری های متعددی شود.

علائم کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن دام

 • پشم ریزی دام
 • کاهش میزان تولید مثل و زاد و ولد دام
 • کاهش وزن گوسفندان
 • بروز بیماری های مختلف
 • پشم خواری دام
 • کاهش فعالیت سیستم ایمنی بدن دام
 • کاهش تولید شیر
 • افزایش تمایل به خوردن آجر و خاک و لبه آخور و …

مزایای استفاده از کنسانتره در جیره غذایی دام

با خرید این ماده غذایی و استفاده از آن در جیره و برنامه غذایی علاوه بر اینکه ماده ای مناسب و مقوی برای دام خود خریداری کرده اید، از نظر صرفه اقتصادی نیز سود کرده اید، چرا که استفاده از کنسانتره می تواند جایگزین خوبی برای استفاده از چند ماده غذایی مختلف باشد. در ادامه به بررسی برخی از خواص این ماده غذایی ارزشمند می پردازیم.

 • بهترین مکمل غذایی برای یونجه
 • وجود موادی همچون پروتئین و فیبر برای رشد گوسفند
 • فرآوری در محیطی بهداشتی و عاری از هر گونه آلودگی
 • افزایش بازدهی در تولید
 • تامین نیاز های معدنی و پروتئینی و … دام

نحوه مصرف کنسانتره در دوره پروار بندی

استفاده از کنسانتره برای بره باید بعد از 3 ماهگی صورت بگیرد و برای انواع دام زنده دیگر نیز در صورت بلوغ بلامانع می باشد و می توانید به عنوان مکمل و ماده مقوی در دوران پروار بندی از آن استفاده کنید. میزان کنسانتره مصرفی برای انواع دام در دوره پروار بندی را می توان بین 300 تا 800 دانست که این میزان بسته به نوع دام، جنسیت، سن و حتی جثه دام می تواند برای انواع دام ها متغیر باشد.

جیره غذایی که در طول 24 ساعت به دام داده می شود باید بتواند نیاز های دام از نظر مواد معدنی و ویتامینی و پروتئینی و … را برآورده سازد. از این رو شما می توانید با در نظر داشتن نوع تغذیه فقیر یا قدرتمند برای دام، میزان قابل توجهی کنسانتره به جیره غذایی آن بیفزایید. جهت استفاده از این ماده پیشنهاد می گردد که از مخلوط 75 درصد کنسانتره و 25 درصد کاه استفاده نمایید. اگر از کنسانتره استفاده می کنید، بهتر است درصد بیشتر از نصف غذای مصرفی دام از علوفه سبز تهیه شود.

پروار بندی دام با کنسانتره
پروار بندی دام با کنسانتره

توجه داشته باشید که نباید به یکباره تغییرات بزرگی در جیره غذایی دام به وجود بیاورید چرا که این کار سبب بروز مشکلات متعددی می شود. دوره عادت پذیری دام حدودا دو هفته می باشد و بهتر است در طی دو هفته نسبت به ایجاد تغییرات به صورت کم کم اقدام نمایید تا دام دچار هیچ گونه مشکلی نشود.

مشکلات استفاده از کنسانتره

برخی از دامداران که از گذشته تا به امروز نسبت به نگهداری و پرورش دام اقدام کرده اند، معتقدند که کنسانتره می تواند خطراتی برای دام در دراز مدت به وجود بیاورد و از این رو اکثر دامداران تمایلی به استفاده از این ماده ندارند. همچنین گرانی فراورده های دامی به کنسانتره نیز ورود پیدا کرده است و سبب بروز تغییراتی در قیمت آن شده است که این موضوع نیز بر مشکلات دامداران افزوده است.

کنسانتره برای پروار بندی بره و گوسفند می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و دامدار از مزایای استفاده از این ماده برای گوسفندان بهره مناسبی بگیرد. اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع خدمت شما عزیزان ارائه گردید، برای کسب اطلاعات راجع به خرید گوسفند در تهران و … می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.