قیمت خرید گوشت گوسفندی
قیمت خرید گوشت گوسفندی

قیمت گوشت گوسفندی امروز در بازار

خرید گوشت گوسفندی یکی از نیازهای روزمره مردم می باشد. برای اطلاع از قیمت گوشت گوسفندی در تهران و کرج سال 99 با من همراه باشید تا جزئیات کاملی در اختیار شما همراهان همیشگی شیپ 98 قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با قیمت گوسفند زنده روز وارد لینک مربوطه شوید. در این بخش در مورد گوشت قرمز بحث خواهیم کرد.

گوشت گوسفندی

همانطور که می دانید بسیاری از افراد به دلیل علاقه بسیار زیادی که به گوشت گوسفندی دارند, بیشتر تمایل به خرید این گوشت هستند. البته گوشت گوساله نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از تفاوت های اساسی گوشت گوسفند و گوساله مربوط به گرم و سرد بودن آنها می باشد. بنابراین با در نظر گرفتن این مورد بی شک بسیاری از افراد گوسفند را مصرف گوشت قرمز انتخاب می کنند.

در ادامه نرخ مصوب قسمت های مختلف گوشت گوسفندی 99 را می توانید مشاهده کنید. قسمت های مختلف اعم از:

 • قلوه گاه بی استخوان
 • راسته با استخوان
 • کف دست گوسفندی با ماهیچه
 • ران کامل ممتاز
 • سردست پاک کرده
 • گردن
 • سردست
 • دنبالچه
 • شقه لاشه گوسفندی
 • نیم شقه سردست
 • نیم شقه ران

قیمت گوشت 99 و 1400

قسمت های مختلف گوشت گوسفند قیمت مصوب
قلوه گاه بی استخوان گوسفندی 56,000 تومان
راسته با استخوان گوسفندی 89,500 تومان
کف دست گوسفندی با ماهیچه 116,800 تومان
ران کامل ممتاز گوسفندی 128,000 تومان
سردست پاک کرده گوساله 79,800 تومان
گردن گوسفندی 88,000 تومان
سردست گوسفندی 93,800 تومان
دمبالیچه گوسفندی 54500 تومان
شقه لاشه گوسفندی 93,800 تومان
نیم شقه سردست گوسفند 938,00 تومان
نیم شقه ران گوسفندی 94,800 تومان

علت افزایش قیمت گوشت قرمز گوسفندی

یکی از سوالات بسیار مهم که اکثر برای همه پیش آمده مربوط به دلیل گرانی و قیمت گوشت گوسفندی می باشد. در روزهای اخیر و البته چیزی حدود 40 روز است که قیمت ها افزایش پیدا کرده است. برخی معتقد هستند که دلیل گرانی گوشت عدم نظارت مراجع ذیصلاح می باشد. اما خب نمیتواند دقیقا به این مورد مربوط شود. چرا که عوامل دیگری نیز هستند که سبب شده است گوشت گوسفندی با قیمت بیشتری به فروش برسد.

برخی از مواردی که می توان به عنوان علت افزایش قیمت نام برد عبارتند از:

 • نزدیک شدن به عید قربان
 • خارج کردن دام زنده از طریق مرز ها
 • صادرات دام زنده اعم از گوسفند, بره, گوساله
 • و …
خرید گوشت گوسفندی
خرید گوشت قرمز گوسفندی

یکی از اصلی ترین دلیل می تواند مربوط به خارج کردن گوسفند زنده از طریق مرزها باشد. افراد زیادی به دلیل صرفه اقتصادی دام زنده خود را از طریق مرزهای پیرانشهر, اشنویه و مرزهای غرب کشور به کشور همسایه می فروشند. صرفه اقتصادی هم یعنی چیزی حدود دو برابر قیمت در تهران می باشد. اما در صوتی که با این وضعیت موضوع صادرات دام زنده نیز رخ دهد, ممکن است وضعیت کمی دشوارتر شود.

بهترین قسمت گوشت گوسفندی

بسیاری از دوستانی که سوال داشتند در مورد بهترین قسمت های بدن گوسفند در این بخش به طور کامل در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم. لازم به ذکر است که برخی قسمت های گوسفند بستگی به نوع غذایی که می خواهیم درست کنیم متفاوت است. یعنی اگر شما گوشت قرمز گوسفند را خورشت بخواهید یک قسمت آنها بسیار محبوب بوده و اگر برای کباب بخواید قسمت های دیگر. بنابراین این موارد را در ادامه خدمت شما عزیزان توضیح میدهیم.

همچنین لازم به ذکر است که قیمت گوشت گوسفندی قسمت های مختلف همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید با یکدیگر متفاوت می باشند. موضوع دیگر درباره قسمت های خوشمزه و خوش طعم می باشد. قسمت هایی از بدن گوسفند که تحرک بسیاری دارد بسیار لذیذ هستند.

گردن

گوشت گردن گوسفند یکی از قسمت های مهم محسوب می شود که بسیار خوشمزه و لذیذ است. از آنجایی که گردن گوسفند دارای تحرک بسیار زیادی می باشد این مورد سبب شده است که گوشت گردن برای غذاهایی مثل: سوپ ، آبگوشت ، همبرگر و کتلت مناسب باشد. احتمالا میدانید که ناحیه گردن دارای چه خواصی می باشد. اگر اطلاعی ندارید لازم است به شما بگوییم که مقدار مشخصی امگا 3 و پروتئین در قسمت گردن وجود دارد. از آنجایی که در گردن مقدار مشخصی آهن وجود دارد, سبب هضم سریع آن می شود.

گوشت گردن گوسفندی
گوشت گردن گوسفندی

از طرفی هم مصرف یک مقدار گوشت گوسفند قسمت گردن چیزی حدود 20 درصد از آهن بدن مرد را تامین می کند. همچنین در رابطه با زنان هم مصرف مقداری گوشت چیزی حدود 12 درصد آهن بدن تامین می شود.

گوشت دنده

قسمت مربوط به گوشت دنده را می توان جزو لذیذترین قسمت های گوشت گوسفندی دانست که واقعا خوشمزه می باشد. گوشت دنده نرم ، لطیف ، ترد ، پرچرب و بسیار خوشمزه است.

قیمت گوشت گوسفندی دنده
قیمت گوشت گوسفندی دنده

اگر قصد دارید یکی از معروف ترین کباب ها را درست کنید که به شیشلیک معروف است, قسمت دنده لذیذترین کباب دنده را برای شما خواهد داشت.

گوشت راسته

قیمت گوشت گوسفندی قسمت راسته بسیار گران است. این قسمت در پشت ناحیه ستون فقرات گوسفند می باشد. این قیمت دارای تحرک بسیار کمی می باشد. تقریبا هر گوسفند زنده چیزی حدود دو نیم الی سه کیلو گرم گوشت راسته دارد. از این قسمت بیشتر برای تهیه کباب برگ استفاده می شود. در رابطه با خواص راسته باید بدانید که بیشتر برای افرادی که در ستون فقرات خود مشکل دارند مفید است.

گوشت فیله

فیله گوسفندی در پشت کمر و پشت جگر سفید قرار دارد. گوشت این قسمت از گوسفند بسیار نرم تر از گوشت راسته می باشد.

گوشت فیله گوسفندی
گوشت فیله گوسفندی

اکثر افراد از قسمت فیله گوسفند برای درست کردن کباب برگ استفاده می کنند.

گوشت زبان گوسفند

اگر تا به حال زبان گوسفندی خورده باشید می دانید که چه طعم لذیذی دارد. این قسمت دارای خواص فوق العاده روی , پتاسیم و سدیم می باشد که برای افزایش سیستم امنیتی بدن انسان بسیار مفید است. همچنین لازم به ذکر است که زبان یکی از قیمت های دیر پز محسوب می شود.

گوشت ران گوسفندی

قیمت گوشت ران گوسفندی
قیمت گوشت ران گوسفندی

قیمت گوشت گوسفندی ران در جدول بالا مشخص شده است. لازم است بدانید که قسمت ران یکی از ناحیه های پایینی لاشه گوسفند می باشد. این قسمت از بدن حیوان بسیار خوش خوراک می باشد. اکثرا برای درست کردم کباب حسینی افراد قسمت ران را انتخاب می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.