خرید دام مهربان
خرید دام مهربان

گوسفند مهربانی

نژاد گوسفند مهربانی یکی دیگر از بهترین نژاد گوسفندان ایرانی می‌باشد. که ما در این مطلب از سایت شیپ98 به بررسی و تحلیل بیشتر شرایط زندگی و همچنین خصوصیات فیزیکی او خواهیم پرداخت، تا اطلاعات دقیقی را درباره گوسفند نژاد مهربانی در اختیار شما قرار دهیم. نژاد های متنوعی از گوسفند زنده در ایران پرورش داده می‌شوند. که هر کدام از این نژادها دارای خصوصیات مختلفی هستند، و همچنین در شرایط مختلف آب و هوایی نیز زندگی می‌کنند. به این دلیل شناخت انواع نژاد گوسفند می‌تواند برای یک دامدار و کسی که به دنبال قربانی کردن است بسیار مهم باشد. زیرا با انتخاب درست شما می‌توانید هم از گوشت با کیفیتی بهره ببرید و هم سود بیشتری را در دامداری به دست بیاورید.

گوسفند نژاد مهربان

گوسفند نژاد مهربانی همانطور که در بالا نیز ذکر شد. به عنوان یکی از برترین و بهترین نژادهای ایران شناخته می‌شود. این نوع گوسفند به دلیل اینکه همچون گوسفند نژاد افشاری به عنوان یک گوسفند گوشتی شناخته می‌شود بیشتر دامداران به پرورش و پروار بندی آن می‌پردازند، تا از این طریق بتوانند به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنند. در این بین کسانی که به دنبال پرورش گوسفند و دامداری هستند باید به خوبی به شناسایی و شناخت ویژگی‌های نژادهای انواع گوسفند بپردازند. تا با انتخاب درست و صحیح جلوی متضرر شدن خود را بگیرند. به این دلیل ما در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی گوسفند مهربان خواهیم پرداخت.

زیست گاه گوسفند نژاد مهربان

در ایران انواع نژاد گوسفند قرار دارد، که هر کدام از این نژادها در زیست بوم و زیستگاه خاص به خود زندگی می‌کنند. و با تطبیق خود با شرایط آب و هوایی یک منطقه توانسته‌اند به زاد و ولد نیز بپردازند. البته ما در مطالب قبلی نیز مانند گوسفند افشار، گوسفند مغانی، گوسفند کردی و … توانسته‌ایم بهترین نژاد گوسفندان ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

در این مطلب نیز می‌خواهیم زیستگاه و محل زندگی گوسفند مهربانی که یکی از نژادهای گوشتی ایران می‌باشد را مورد بررسی قرار دهیم. زیست گاه اصلی نژاد مهربان در ایران شهر همدان می‌باشد. که در حال حاضر این نوع نژاد گوسفند در شهرهای زنجان و کردستان نیز دیده می‌شوند. گوسفندان مهربانی به دلیل گوشتی بودن و همچنین درصد بالای دو قلو زایی از محبوبیت بسیار زیادی در بن دامداران این مناطق برخوردار هستند. که ما در ادامه به نقد بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های اندامی و ظاهر گوسفندان مهربانی

گوسفند نژاد مهربانی به عنوان یکی از بهترین نژاد‌های گوسفندان ایران شناخته می‌شود. که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات بسیار خاصی است. دام نژاد مهربان دارای بدن کشیده و بسیار زیبایی می‌باشد. که از قد و اندازه متوسط به بالا برخوردار است. که همین امر نیز باعث شده تا گوسفندان نژاد مهربانی از وزن بالایی برخوردار باشند.

در این نوع نژاد مهربانی سر و گردن گوسفندان اغلب بدن مو و پشم است. همچنین در نوع قوچ اغلب دارای شاخ و در نوع میش فاقد شاخ می‌باشند. همچنین از دیگر ویژگی این گوسفند این نکته می‌باشد که دارای دنبه بسیار بزرگی هستند که قسمتی از دنبه آن نیز فاقد پشم و مو است. رنگ گوسفند نژاد مهربانی نیز اغلب به رنگ مشکی و قهوه‌ای روشن و تیره می‌باشد.

وزن گوسفند نژاد مهربانی

گوسفند مهربانی به دلیل داشتن اندام و اندازه بزرگی که دارد دارای وزن بسیار زیادی نیز هست. به این صورت که در ایران گوسفند نژاد مهربانی را به عنوان یک گوسفند گوشتی می‌شناسند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که گوسفندان مهربانی هم برای پروار بندی و هم برای زاد و ولد بسیار مناسب هستند. به این صورت که گوسفندان نر یا همان قوچ برای کیفیت گوشت نگهداری می‌شوند. زیرا در زمان کوتاهی می‌توانند وزن بسیار زیادی را به دست بیاورند.

همچنین نوع ماده گوسفند نژاد مهربان یا همان میش برای زاد و ولد و همچنین محصولات لبنی بسیار کاربرد دارند. زیرا میزان دوقلو زایی در بین نژاد مهربان بسیار زیاد می‌باشد. و کیفیت محصولات لبنی این نوع نژاد نیز بسیار بالا می‌باشد. و تمام این دلایل باعث شده است تا این نوع نژاد گوسفند در بین دامداران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.

خرید گوسفند نژاد مهربانی ایران

امروزه مراکز فروش گوسفند زنده بسیار زیادی در ایران وجود دارد که به عرضه انواع نژاد گوسفند زنده می‌پردازند. اما شما باید برای خرید گوسفند نژاد مهربانی به مراکز معتبر و بهداشتی عرضه دام زنده مراجعه کنید. تا با خیال راحت به تهیه تکی و عمده گوسفند نژاد مهربانی بپردازید. در این بین مرکز کشتار دام زنده به عنوان معتبرترین مرکز عرضه گوسفند زنده در تهران و ایران فعالیت می‌کند. که شما می‌توانید با مراجعه به این کشتارگاه با خیال راحت به خرید و ذبح گوسفند مورد نظر خود بپردازید.

قیمت گوسفند نژاد مهربانی در تهران

تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای مصرف کننده گوشت قرمز شناخته می‌شود. و همین دلیل باعث شده تا مراکز مختلف عرضه گوسفند زنده زیادی در این شهر فعالیت کنند. و با قیمت‌های متفاوت به عرضه گوسفند مهربان بپردازند. اما در این بین شهرداری تهران برای جلوگیری از سوء استفاده به قیمت گذاری انواع نژاد گوسفند زنده پرداخته است. که شما می‌توانید با تماس با شماره‌های داخل سایت از قیمت گوسفند نژاد مهربانی در تهران باخبر شوید.

گوسفند مهربانی یکی از اصیل‌ترین گوسفندان ایرانی شناخته می‌شود. که دارای ویژگی‌های ظاهری بسیار زیادی می‌باشد. به این دلیل ما در این مقاله توانستیم به صورت دقیق و جامع تمام ویژگی‌ها و قیمت گوسفند نژاد مهربان را مورد بررسی قرار دهیم. تا در این باره اطلاعات دقیقی را در مورد دامداران قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *