قیمت روز دام مغان
قیمت روز دام مغان

گوسفند مغانی

گوسفند مغانی یکی از برترین نژادهای گوسفند در ایران به شمار می‌رود. که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات ظاهری و خاصی است. در همین رابطه در این بخش از مطالب سایت شیپ98 به بررسی گوسفند نژاد مغانی و همچنین ویژگی دام مغانی خواهیم پرداخت تا اطلاعات بسیار دقیقی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. شناخت نژادهای مختلف گوسفند برای کسانی که علاقه به پرورش گوسفند دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین کسانی که قصد خرید گوسفند زنده را دارند. می‌توانند با شناخت نژاد گوسفند از کیفیت گوشت نژادهای مختلف گوسفند آشنا شوند.

گوسفند نژاد مغانی

همانطور که در مطالب قبلی مانند گوسفند افشار نیز ذکر کردیم. ایران به خاطر داشتن شرایط آب و هوایی متفاوت دارای نژادهای گوسفند زنده مختلفی می‌باشد. که هر کدام از این نژادها بنا به شرایط محل پرورش خود دارای خصوصیات ظاهری بسیار متنوعی می‌باشند. به این خاطر ما در ادامه این مطلب به بررسی شرایط زندگی و همچنین خصوصیات ظاهری گوسفند نژاد مغان خواهیم پرداخت.

خرید گوسفنده مغانی
خرید گوسفنده مغانی

گوسفند مغانی یکی از اصیل‌ترین گوسفندهای ایرانی به شمال می‌رود. که در مناطق اردبیل و تبریز پرورش داده می‌شود. این گوسفند از نظر ظاهری دارای قد کشیده و بسیار زیبایی می‌باشد. همچنین از نظر گوشتی، گوشت دام مغانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. و درصد بسیار پایینی از چربی داخل گوشت گوسفند است. و همین امر باعث شده است که افراد زیادی برای قربانی و ذبح به دنبال این نوع گوسفند زنده باشند. البته شما می‌توانید برای تهیه و خرید گوسفند مغانی با شماره‌های تماس بگیرید.

ویژگی ظاهری نژاد مغانی

دام مغانی از نظر ظاهری دارای ویژگی‌های بسیار خاصی می‌باشد. که در ادامه به معرفی بهتر این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت. تا شما بتوانید بیشتر با نژاد گوسفند زنده مغانی آشنا شوید. نژاد  مغانی اغلب نژادی گوشتی و شیری است. که دامداران بیشتر برای پروار و همچنین تولید شیر از آن استفاده می‌کنند. رنگ پوست و پشم گوسفند نژاد در بدو تولد به صورت قهوه‌ای رنگ می‌باشد که بعد از رشد و بلوغ، این رنگ قهوه‌ای به رنگ شکری و نخودی تغییر رنگ خواهد داد. و بیشتر دامداران نیز بخاطر زیبایی بیشتر رنگ شکری را ترجیح می‌دهند.

وزن گوسفند مغان

نژاد مغانی در بدو تولد جنس نر دارای حدود 4 الی پنج کیلو می‌باشد. و وزن گوسفند زنده مغانی ماده در بدو تولد در بین 3/5 الی 4 کیلو گرم می‌باشد. متوسط وزن گوسفند نر مغانی در پایان شیرخوارگی حدود 24 الی 26 کیلوگرم است. و متوسط وزن گوسفند ماده مغانی در پایان شیرخوارگی حدود 21 الی 22 کیلوگرم می‌باشد.

گوسفند نژاد دشت مغان

همچنین وزن گوسفند نر نژاد مغانی در پایان شش ماهگی 36 الی 38 کیلوگرم است. و وزن گوسفند ماده نژاد مغانی بعد از پایان شش ماهگی در بین 33 الی 35 کیلوگرم است. متوسط وزن گوسفند نر مغان یک ساله نیز در بین 39 الی 42 کیلوگرم می‌باشد. و متوسط وزن گوسفند ماده نژاد مغان بعد از یک سالگی در بین 37 الی 39 کیلوگرم است.

ویژگی اندامی و عضلانی گوسفند نژاد مغانی

گوسفند‌های نژاد مغانی دارای شکل و اندام بسیار زیبایی هستند. و همین امر باعث شده است تا دامداران علاقه بسیار زیادی به پرورش گوسفند زنده مغانی داشته باشند. گوسفند مغانی از نظر رشد عضلانی و قد دارای رشد بالایی می‌باشد. و در بازه زمانی کوتاهی این نوع نژاد گوسفند رشد چشمگیری دارند. گوسفند نژاد مغانی دارای گردن عضلانی و متوسطی می‌باشد. همچنین عضلات پشتی این گوسفند زنده مستقیم، عریض و مسطح است که زیبایی زیادی را به این نژاد بخشیده است. عضلات گرد و حجیمی دارند که بخاطر حجیم بودن عضلات مختلف دست و پای نژاد مغانی، جثه او گرد و کوچک به نظر می‌رسد. اما مقاومت و همچنین قدرت این نژاد گوسفند بسیار زیاد است.

قوچ مغان

یکی از دام های مربوط به نژاد مغانی قوچ مغانی است. قوچ مغانی دارای قد متوسط بین 62 الی 65 سانتی متر هستند. و طول تنه آنها نیز در بین 85 الی 88 سانتی متر قرار دارد. و از این حیض دارای اندامی تنومند و بسیار قوی هستند. همچنین در طول یک سال قوچ مغانی حدود 2.5 کیلوگرم پشم تولید می‌کند.

خرید گوسفند زنده مغانی

امروزه پیدا کردن گوسفند زنده مغانی اصیل یک امر بسیار سخت می‌باشد. اما مرکز عرضه دام زنده شیپ98 برای راحتی کار بیشتر شما دامداران عزیز، دست به عرضه عمده و تکی دام مغانی زده است. تا شما بتوانید برای پروار بندی و همچنین قربانی کردن گوسفند زنده مغانی با خیال راحت اقدام کنید. در مرکز کشتار ما انواع بره زنده مغانی و گوسفند زنده نژاد مغانی موجود می‌باشد. که شما قادر خواهید بود با تماس با شماره‌های به خرید گوسفند مغانی اقدام کنید.

بره مغانی
بره مغانی

بهترین نژاد گوسفندان ایرانی

ایران از نظر داشتن انواع نژاد گوسفند دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشد. که هر کدام از آنها مخصوص شرایط آب و هوایی خاصی هستند. به این خاطر به سختی می‌توان یک نوع نژاد گوسفند را به عنوان بهترین نژاد گوسفند در ایران معرفی کرد. اما در این بین ما در مطلب قبلی مانند وزن گوسفند زنده به صورت جزئی به بررسی انواع نژاد گوسفند ایرانی پرداختیم. که شما می‌توانید با مطالعه این مطلب اطلاع خوبی را به دست بیاورید. اما در این بین نژاد گوسفند افشاری، نژاد گوسفند کردی، نژاد دام مغانی به خاطر کیفیت گوشت و اندازه هیکلی که دارند. به عنوان بهترین نژاد گوسفندان در ایران محسوب می‌شوند.

مقاله گوسفند مغانی که ما در این بخش به بررسی آن پرداختیم. به عنوان کاملترین مطلب مرتبط با نژاد گوسفند مغان به شمار می‌رود. که شما می‌توانید با مطالعه آن اطلاعات دقیقی را به دست بیاورید. همچنین شما می‌توانید با مطالعه مطالب گوسفند زنده، بره زنده و گاو گوساله زنده بیشتر با مرکز کشتار دام زنده آشنا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *