قیمت روز گوسفند رومانف
قیمت روز گوسفند رومانف

گوسفند رومانف

نژاد گوسفند رومانف یا همان رومانوف یکی دیگر از بهترین نژاد گوسفندان در سراسری جهان می‌باشد. که ما در این بخش از سایت شیپ98 به معرفی بیشتر آن خواهیم پرداخت، تا اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار دامدارانی که قصد پرورش این نوع نژاد دام را دارند بگذاریم. این گوسفند نیز مانند انواع گوسفند زنده موجود در ایران دارای ویژگی‌های ظاهری و بدنی بسیار خاصی می‌باشد. که در ادامه اطلاعات کاملی در این رابطه ارائه شده است.

شناخت انواع گوسفند و نژادهای آن باعث می‌شود دامداران بتوانند برای پرورش دام از بهترین نژاد ممکن استفاده کنند. و با این کار باعث بازدهی بیشتر فعالیت دامداری خود شوند و از این طریق سالیانه به سود قابل توجهی دست پیدا کنند.

گوسفند نژاد رومانف

شناخت انواع نژادهای گوسفندان امروزه برای دامداران و کسانی که به دنبال پرورش و نگهداری گوسفند به صورت حرفه‌ای می‌باشند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. زیرا با شناخت نژاد برتر که با شرایط آب و هوایی آن منطقه سازگار می‌باشد. شما می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی به بازدهی بسیار زیادی در دامداری دست پیدا کنید.

بره رومانف
بره رومانف

در این بین نژاد رومانف romanov sheep یکی از برترین نژادهای موجود در جهان به شمار می‌رود. که شما قادر خواهید بود در شرایط آب و هوایی به پرورش و نگهداری آن بپردازید. به این خاطر ما در ادامه این مطلب به صورت اختصاصی و دقیق به معرفی تمامی خصوصیات این نوع گوسفند خواهیم پرداخت. تا شما دامدارانی که به دنبال شناخت این نوع دام هستید بتوانید اطلاعات دقیقی را به دست بیاورید.

زیستگاه دام نژاد رومانف

هر کدام از نژادهای گوسفندان در جهان مخصوص یک نوع شرایط و یک منطقه خاصی هستند. به این صورت که این نوع گوسفندان با شرایط آب و هوایی یک منطقه خود را سازگار می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا بهترین رشد را داشته باشند. در این بین گوسفندان رومانف رومانف یکی از برترین نژادهای ممکنی می‌باشد که می‌تواند در مدت زمانی بسیار کمی خود را با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار سازد.

گوسفند رومانف در دره ولگای شمالی که در شمال شرق شهر مسکو روسیه واقع شده است، پرورش و نگهداری می‌شده است. که بعد از مدت‌ها به خاطر شرایط زایمان و همچنین ویژگی ظاهری آن این گوسفند به تمام مناطق جهان منتقل شده است. در اولین مرحله انتقال این گوسفندان به آلمان و فرانسه منتقل شدند و چون بازدهی عالی داشتند. به سایر کشورها نیز منتقل شدند و در صنعت دامداری انقلابی را به وجود آوردند.

چند قلو زایی رومانف

یکی از ویژگی‌های بسیار بارز و برتر نژاد گوسفندان رومانف این است، که قدرت چند قلوزایی آنان بسیار زیاد است. و همین امر باعث شده است تا دامدارانی که به دنبال بازدهی بیشتر در کار و فعالیت خود هستند به پرورش و نگهداری این نوع گوسفند بپردازند. این نوع گوسفندان در هر دوره زایمان قادر هستند چند قلو بره را به دنیا بیاورند.

قیمت گوسفند رومانف
قیمت گوسفند رومانف

و همین ویژگی چند قلوزایی باعث تمایز این نوع گوسفند و دام با سایر نژادهای موجود در بازار شده است. رکورد زایمان گوسفند در جهان، متعلق به رومانف می‌باشد که توانسته است در یک زایمان 9 عدد بره را به دنیا بیاورد. که ما در مطلب معرفی گوسفندان چند قلوزا به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته‌ایم.

تعداد زایش بره نياد رومانوف

به طور کلی می‌توان نژاد گوسفند رومانوف را بهترین نژاد چند قلوزا در جهان دانست. این گوسفند در هر دوره زایش قادر است 6 بره را به دنیا بیاورد. به این معنی که در سه دوره زایش که هر دو سال اتفاق می‌افتد این نوع گوسفندان قادر به زایش 18 بره هستند. که این امر باعث محبوبیت این نوع گوسفند زنده در بین دامداران شده است.

مدت زمان آبستن بودن گوسفند رومانف حدود 144 روز کامل می‌باشد. که این تعداد نسبت به سایر نژاد گوسفندان موجود بسیار کم است. و همین امر نیز باعث شده است تا در مدت دو سال گوسفند اصیل رومانف بتواند سه دوره زایش را تجربه کند. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا دامدارانی که به دنبال کسب سود در عرصه دامداری هستند به نگهداری این نوع گوسفندان بپردازند.

بلوغ جنسی گوسفندان رمانف

بره‌ رومانف بعد از گذشت 6 روز به خوردن علوفه مشغول می‌شود. و همین امر باعث می‌شود تا آنان رشد سریع و چشمگیری را در این دوران تجربه کنند. گوسفند نژاد اصیل رومانف در طول عمر خود شاهد تغییرات و رشد سریع و زیادی می‌باشد. به این صورت که او در حدود 4 ماهگی الی 7 ماهگی به بلوغ جنسی می‌رسد، و آماد آمیزش جنسی می‌شود.

فروش دام رومانف
فروش دام رومانف

جفتگیری گوسفندان در سنین رشد پایین باعث می‌شود تا میش و هم بره دچار آسیب‌های مختلفی بشوند. و همچنین ممکن است که گوسفندان بمیرند. به این خاطر شما در پرورش گوسفند اصیل رمانف باید این نکته را در نظر بگیرید که از 6 ماهگی الی 10 ماهگی بره‌ها را از یکدیگر جدا کنید.

ویژگی‌های ظاهری گوسفند اصیل رومانف

گوسفندان نژاد رومانف دارای ویژگی‌های ظاهری بسیار خاصی هستند، که با این نوع ویژگی‌ها گوسفندان این نوع نژاد به خوبی شناخته می‌شوند. این نوع گوسفند زنده در هنگام تولد دارای پشم مشکی ( سیاه ) رنگی می‌باشد، که بر روی کله آنها لکه ‌های سفید رنگی وجود دارد. این نوع دام بعد از بلوغ و رشد تغییر رنگ داده و پشم آنها به رنگ‌های سفید و خاکستری تبدیل می‌شود. ولی همچنان لکه‌های سفید رنگ بر روی سر آنها باقی می‌مانند.

همچنین گوسفندان اصیل رومانف در دور گردن خود مو و پشم سیاه رنگی دارند که مانند شاخه گل دور گردن آنها آویخته شده است. از دیگر ویژگی آنها این است که سر و پاچه این نوع دام‌ها فاقد مو و پشم هستند. همچنین در نوع میش و قوچ رومانف دنبه وجود ندارد و آنها فاقد دنبه هستند.

متوسط وزن گوسفند زنده رومانف

گوسفند زنده اصیل نژاد رومانف را بیشتر دامداران به خاطر چند قلو زایی آن پرورش می‌دهند. اما این نوع گوسفند از گوشت با کیفیتی نیز برخوردار می‌باشد. به این صورت که حدود 60 رصد از وزن این گوسفند را گوشت خالص تشکیل می‌دهد.

این نوع نژاد گوسفند در دوره‌های مختلف دارای وزن بسیار خاصی می‌باشد. اما به خاطر اینکه این دام از هیکل متوسطی برخوردار می‌باشد. وزن گوسفنده زنده بالغ نر رومانف حدود 60 الی 70 کیلوگرم است. و متوسط وزن گوسفند ماده رومانف چیزی در بین 45 الی 55 کیلو گرم می‌باشد. البته در این بین شرایط نگهداری و نوع تغذیه آن می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی وزن این نوع دام داشته باشد.

قیمت گوسفند رومانف اصیل

در این بین یکی از مهمترین عاملی که دامداران برای پرورش نزاد برتر رومانف به ان توجه می‌کنند، قیمت این نوع گوسفندان می‌باشد. در این بین بخاطر شرایط مختلف اقتصادی که بر روی کشور حاکم است. نمی‌توان به صورت دقیق قیمت این نوع گوسفند زنده را بیان کرد. ولی شما می‌توانید با مراجعه به میادین و بازارچه‌های عرضه دام در شهر خود مراجعه کنید. و به صورت دقیق از قیمت گوسفند رومانف اصیل مطلع شوید.

گوسفندان نژاد رومانف
گوسفندان نژاد رومانف

همچنین ما در مرکز عرضه دام زنده شیپ 98 به صورت تکی به فروش قوچ و میش این نوع گوسفند خواهیم پرداخت. تا شما بتوانید با مراجعه به این مکان با اطمینان خاطر به خرید این نوع دام بپردازید.

خرید گوسفند زنده نژاد رومانف

مرکز کشتار و عرضه دام زنده به عنوان تنهاترین و معتبرترین مرکز فروش گوسفند،بره، گاو و گوساله در شهر تهران و کرج شناخته می‌شود. که توانسته است به عرضه انواع نژاد دام زنده بپردازد، تا دامداران بتوانند با مراجعه به چنین مرکزی به خرید گوسفند اصیل رومانف بپردازند. به این خاطر شما می‌توانید از طریق شماره‌های داخل سایت به راحتی به خرید حضوری و غیر حضوری انواع گوسفندان بپردازید.

گوسفندان اصیل نژاد رومانف یکی از برترین نژادهای گوسفند در جهان به شمار می‌روند. که شما می‌توانید با پرورش و نگهداری از آنها در بازه زمانی کوتاهی به نتیجه بسیار عالی دست پیدا کنید. به این خاطر ما در این مطلب تمامی ویژگی این نوع دام را مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم، تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *