قیمت روز گوسفند رومانف
قیمت روز گوسفند رومانف

گوسفند رومانف

نژاد گوسفند رومانف یا همان رومانوف یکی دیگر از بهترین نژاد گوسفندان در سراسر جهان می‌باشد. که ما در این بخش از سایت شیپ98 به معرفی بیشتر آن خواهیم پرداخت، تا اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار دامدارانی که قصد پرورش این نوع نژاد دام را دارند بگذاریم. این گوسفند نیز مانند انواع گوسفند زنده موجود در ایران دارای ویژگی‌های ظاهری و بدنی بسیار خاصی می‌باشد که سبب تمایز و برتری آن نسبت به سایر دام ها شده است.

شناخت انواع گوسفند و نژادهای آن باعث می‌شود دامداران بتوانند برای پرورش دام از بهترین نژاد ممکن استفاده کنند. و با این کار باعث بازدهی بیشتر فعالیت دامداری خود شوند و از این طریق سالیانه به سود قابل توجهی دست پیدا کنند. دام romanov در راستای افزایش بازدهی توسط دامداران خریداری می شود.

گوسفند نژاد رومانف

شناخت انواع نژادهای گوسفندان امروزه برای دامداران و کسانی که به دنبال پرورش و نگهداری گوسفند به صورت حرفه‌ای می‌باشند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. زیرا با شناخت نژاد برتر که با شرایط آب و هوایی آن منطقه سازگار می‌باشد. شما می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی به بازدهی بسیار زیادی در دامداری دست پیدا کنید. گوسفندانی romanov جزو برترین نژاد هایی می باشند که بنا به مزیت هایی که دارند در اکثر نقاط جهان پرورش داده می شوند و در ایران نیز می توان نمونه های زیادی از این دام را در نقاط مختلف مشاهده کرد.

بره رومانف

در این بین نژاد رومانف romanov sheep یکی از برترین نژادهای موجود در جهان به شمار می‌رود. که شما قادر خواهید بود در شرایط آب و هوایی به پرورش و نگهداری آن بپردازید. به این خاطر ما در ادامه این مطلب به صورت اختصاصی و دقیق به معرفی تمامی خصوصیات این نوع گوسفند خواهیم پرداخت. تا شما دامدارانی که به دنبال شناخت این نوع دام هستید بتوانید اطلاعات دقیقی را به دست بیاورید.

زیستگاه

هر کدام از نژادهای گوسفندان در جهان مخصوص یک نوع شرایط و یک منطقه خاصی هستند. به این صورت که این نوع گوسفندان با شرایط آب و هوایی یک منطقه خود را سازگار می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا بهترین رشد را داشته باشند. در این بین گوسفندان رومانف یکی از برترین نژادهای ممکنی می‌ باشد که می‌تواند در مدت زمانی بسیار کمی خود را با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار سازد.

این نژاد در دره ولگای شمالی که در شمال شرق شهر مسکو روسیه واقع شده است، پرورش و نگهداری می ‌شده است. که بعد از مدت ‌ها به خاطر شرایط زایمان و همچنین ویژگی ظاهری آن، این گوسفند به تمام مناطق جهان منتقل شده است. در اولین مرحله انتقال این گوسفندان به آلمان و فرانسه منتقل شدند و چون بازدهی عالی داشتند به نقاط دیگر کانادا و آمریکا نیز صادر شده اند، در ادامه با توجه به اینکه این گوسفندان توانسته بودند سبب افزایش جمعیت دام ها در کوتاه مدت شوند، به سایر نقاط جهان نیز ارسال شدند تا تمامی دامداران بتوانند از این نژاد بهره ببرند.

چند قلو زایی

یکی از ویژگی ‌های بسیار بارز و برتر نژاد گوسفندان رومانوف این است، که قدرت چند قلوزایی آنان بسیار زیاد است. و همین امر باعث شده است تا دامدارانی که به دنبال بازدهی بیشتر در کار و فعالیت خود هستند به پرورش و نگهداری این نوع گوسفند بپردازند. این نوع گوسفندان در هر دوره زایمان قادر هستند چند قلو بره را به دنیا بیاورند.

قیمت گوسفند رومانف

همین ویژگی چند قلوزایی باعث تمایز این نوع گوسفند و دام با سایر نژادهای موجود در بازار شده است. رکورد زایمان گوسفند در جهان، متعلق به  این دام می‌باشد که توانسته است در یک زایمان 9 عدد بره را به دنیا بیاورد. که ما در مطلب بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته‌ایم. البته رکورد زایش 7 بره در یک بار زایش نیز در آمریکا برای این نوع دام ثبت شده است، تمامی این موارد حاکی از توانایی بالای این دام در تولید چندین بره در یک بار زایش می باشد.

تعداد زایش بره نژاد رومانوف

به طور کلی می‌توان نژاد گوسفند رومانوف را بهترین نژاد چند قلوزا در جهان دانست. این گوسفند در هر دوره زایش قادر است 6 بره را به دنیا بیاورد. به این معنی که در سه دوره زایش که هر دو سال اتفاق می‌افتد این نوع گوسفندان قادر به زایش 18 بره هستند. که این امر باعث محبوبیت این نوع گوسفند زنده در بین دامداران شده است.

مدت زمان آبستن بودن گوسفند رومانف حدود 144 روز کامل می‌باشد. که این تعداد نسبت به سایر نژاد گوسفندان موجود بسیار کم است. و همین امر نیز باعث شده است تا در مدت دو سال گوسفند اصیل این نژاد بتواند سه دوره زایش را تجربه کند. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا دامدارانی که به دنبال کسب سود در عرصه دامداری هستند به نگهداری این نوع گوسفندان بپردازند.

گوسفند افشاری بهتر است یا رومانف؟

در رابطه با این سوال باید گفت که گوسفندان افشاری به عنوان یکی از دام های پر جمعیت و محبوب در بین نژاد های ایرانی شناخته می شود. از نظر توانایی تولید مثل و دو قلوزایی نیز نسبت به بسیاری از نژاد های دیگر دارای برتری می باشد. اما این نژاد در مقایسه با دام رومانف دارای ویژگی های کمتری می باشد. به این صورت که درصد دو قلو زایی در گوسفند افشاری تنها 10 درصد می باشد. این در حالیست که دام رومانوف خاصیت چند قلوزایی با درصد بالا را داراست. از نظر گوشتی نیز در مقایسه گوسفند رومانف با افشاری باید گفت که هر دو جزو گوسفندان گوشتی با کیفیت می باشند. از نظر قیمتی نیز قیمت دام افشاری نسبت به نژاد خارجی Romanov کمتر می باشد.

بلوغ جنسی

بره‌ رومانف بعد از گذشت 6 روز به خوردن علوفه مشغول می‌شود. و همین امر باعث می‌شود تا آنان رشد سریع و چشمگیری را در این دوران تجربه کنند. گوسفند اصیل این نژاد در طول عمر خود شاهد تغییرات و رشد سریع و زیادی می‌باشد. به این صورت که او در حدود 4 ماهگی الی 7 ماهگی به بلوغ جنسی می‌رسد، و آماده آمیزش جنسی می‌شود.

فروش دام رومانف

جفتگیری گوسفندان در سنین رشد پایین باعث می‌شود تا میش و هم بره دچار آسیب‌های مختلفی بشوند. و همچنین ممکن است که گوسفندان بمیرند. به این خاطر شما در پرورش گوسفند اصیل رمانف باید این نکته را در نظر بگیرید که از 6 ماهگی الی 10 ماهگی بره‌ها را از یکدیگر جدا کنید.

ویژگی‌های ظاهری گوسفند اصیل رومانف

گوسفندان این نژاد دارای ویژگی‌های ظاهری بسیار خاصی هستند، که با این نوع ویژگی‌ها گوسفندان این نوع نژاد به خوبی شناخته می‌شوند. این نوع گوسفند زنده در هنگام تولد دارای پشم مشکی ( سیاه ) رنگی می‌باشد، که بر روی کله آنها لکه ‌های سفید رنگی وجود دارد. این نوع دام بعد از بلوغ و رشد تغییر رنگ داده و پشم آنها به رنگ‌های سفید و خاکستری تبدیل می‌شود. ولی همچنان لکه‌های سفید رنگ بر روی سر آنها باقی می‌مانند.

همچنین گوسفندان اصیل رومانوف در دور گردن خود مو و پشم سیاه رنگی دارند که مانند شاخه گل دور گردن آنها آویخته شده است. از دیگر ویژگی آنها این است که سر و پاچه این نوع دام‌ها فاقد مو و پشم هستند. همچنین در نوع میش و قوچ رومانف دنبه وجود ندارد و آنها فاقد دنبه هستند.

متوسط وزن گوسفند زنده رومانف

گوسفند زنده اصیل romanov را بیشتر دامداران به خاطر چند قلو زایی آن پرورش می‌دهند. اما این نوع گوسفند از گوشت با کیفیتی نیز برخوردار می‌باشد. به این صورت که حدود 60 درصد از وزن این گوسفند را گوشت خالص تشکیل می‌دهد.

این نوع نژاد گوسفند در دوره‌های مختلف دارای وزن بسیار خاصی می‌باشد. اما به خاطر اینکه این دام از هیکل متوسطی برخوردار می‌باشد. وزن گوسفنده زنده بالغ نر حدود 60 الی 70 کیلوگرم است. و متوسط وزن میش رومانف چیزی در بین 45 الی 55 کیلو گرم می‌باشد. البته در این بین شرایط نگهداری و نوع تغذیه آن می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی وزن این نوع دام داشته باشد.

قیمت گوسفند رومانف اصیل

در این بین یکی از مهمترین عواملی که دامداران برای پرورش دام به آن توجه می‌کنند، قیمت این نوع گوسفندان می‌باشد. در این بین بخاطر شرایط مختلف اقتصادی که بر روی کشور حاکم است. نمی‌توان به صورت دقیق قیمت این نوع دام را بیان کرد. ولی شما می‌توانید با مراجعه به میادین و بازارچه‌های عرضه دام در شهر خود از قیمت روز گوسفند رومانف اصیل مطلع شوید.

گوسفندان نژاد رومانف

همچنین ما در مرکز عرضه دام زنده شیپ 98 به صورت تکی به فروش قوچ و میش این نوع گوسفند خواهیم پرداخت. تا شما بتوانید با مراجعه به این مکان با اطمینان خاطر به خرید این نوع دام بپردازید.

خرید گوسفنده رومانوف

مرکز کشتار و عرضه دام زنده به عنوان تنهاترین و معتبرترین مرکز فروش گوسفند،بره، گاو و گوساله در شهر تهران و کرج شناخته می‌شود. که توانسته است به عرضه انواع نژاد دام زنده بپردازد، تا دامداران بتوانند با مراجعه به چنین مرکزی به خرید گوسفند اصیل رومانف بپردازند. به این خاطر شما می‌توانید از طریق شماره‌های داخل سایت به راحتی به خرید حضوری و غیر حضوری انواع گوسفندان بپردازید.

گوسفندان اصیل نژاد رومانف یکی از برترین نژادهای گوسفند در جهان به شمار می‌روند. که شما می‌توانید با پرورش و نگهداری از آنها در بازه زمانی کوتاهی به نتیجه بسیار عالی دست پیدا کنید. به این خاطر ما در این مطلب تمامی ویژگی این نوع دام را مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم، تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

9 نظرات

 1. سلام تعداد هشت راس گوسفند رومانف شامل ی قوچ ی میش و بره و 5عدد میش قوچ خورده دارم. جهت فروش میخوام ببینم قیمت چند بزارم

 2. سلام بره رومانوف میخواستم

  • درود بر شما
   خوشحالیم که با ما همراه هستید.
   متاسفانه در حال حاضر توسط مجموعه گوسفند زنده شیپ 98 این نژاد عرضه نمیشه. برای خرید بره رومانف این درخواست شما داخل سایت نمایش داده میشه و اگر کسی داشته باشه برای خرید و فروش به این نظر شما پاسخ خواهد داد.

 3. سلام گوسفندرومانف وقوچ رومانف اصیل میخواستم بایدازکجاتهیه کنم

  • کسانی که این نژاد رو دارند می تونن در این بخش شماره هاشون رو قرار بدن تا هر کسی تمایل به خرید داشت باهاشون در ارتباط باشه.

   • سلام تعداد زیادی گوسفند و بره رومانف خالص جهت فروش موجود هست بصورت عمده با تخفیف مناسب .تماس ۰۹۱۲۶۱۳۹۲۳۲ از ۱۴۰۰/۱۰/۱۴به بعد آماده پاسخگویی و فروش هستیم.

 4. جهت خرید نژاد رومانوف اصل به لینک زیر مراجعه کنید
  https://instagram.com/romanov_farm?igshid=8cm886z7wr0z

  • کاربران عزیز دقت داشته باشید که مجموعه شیپ 98 هیچگونه پیشنهادی برای خرید از منابع مختلف ندارد. شماره ها و لینک های درج شده در صفحه توسط سایر همکاران و کسانی که در این زمینه فعالیت دارند قرار داده شده است. بنابراین مجموعه ما هیچگونه مسئولیتی در در رابطه با این موارد ندارد.
   با احترام

 5. بهروز اشرافی

  با سلام. تعداد دو قوچ بالغ رومانوف، واکسن خورده، بسیار سالم. با ضمانت اصالت و تعداد سه رأس میش رومانف بالغ و سالم و صد درصد اصیل ،واکسن خورده به همراه دو بره ی نر سه ماهه، و یک بره ماده سه ماهه ، به فروش می‌رسد. منطقه خراسان رضوی.
  هزینه ارسال به محل تقسیم میشود.
  شماره تماس : 09362831754
  اشرافی.
  قیمت بصورت تلفنی به خریدار اعلام میشود.
  (کسانی که تمایل به خرید دارید لازم است بدانید که، این شماره مربوط به کاربران سایت بوده و مجموعه شیپ 98 هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.