داستان شرک
داستان شرک

گوسفند شرک بعد از 6 سال به خانه برگشت

احتمالا تا به حال نام شرک را شنیده اید و ممکن است داستان آن را به خوبی ندانید. گوسفند شرک داستانی بسیار جالب و جذاب دارد که سبب شده به محبوبیت جهانی برسد و حتی در تلویزیون نمایش داده شود. امروز برای شرک هم برنامه کودک تولید شده و در کتاب های داستان از آن اسم برده شده است. حال به صورت کلی قصد داریم داستان واقعی این گوسفند را مورد بررسی قرار دهیم.

شرک

گوسفند شرک

شرک نام یک گوسفند از نژاد گوسفندان مرینوس می باشد که در نیوزلند پرورش داده می شود. اما چه تفاوتی بین این گوسفند و سایر گوسفندان وجود داشت که سبب محبوبیت بسیار زیاد آن شد.

احتمالا شما هم میدانید که هر ساله یک بار اقدام به پشم چینی گوسفند می کنند. دامداران این کار را با استفاده از ابزارهای مخصوص همچون قیچی یا ماشین برقی مخصوص پشم چینی انجام می دهند. وقتی برای اولین بار شرک به این مرحله رسیده بود، تصمیم به پشم چینی آن کردند. بار اول انجام این کار کمی سخت می باشد، چرا که گوسفند قبلا تجربه آن را نداشته و ترس زیادی دارد. اما در دفعات بعدی وقتی بداند که آسیبی به آن زده نمی شود، کار را برای دامدار آسان می کند.

پشم چینی شرک

وقتی شرک به سنی رسیده بود که برای اولین بار می خواستند پشم های آن را بچینند زیر دست دامدار قرار گرفت. اما متاسفانه شرک احساس خطر بسیار زیادی کرد و همچنین این کار را زیاد دوست نداشت. شاید اگر بار اول نبود، هیچ خطری را احساس نمیکرد. اما با مشاهده این صحنه پا به فرار گذاشت و از آن محدوده خارج شد. شرک به تنهایی از دست دامدار فرار کرد و به کوهستان ها پناه برد. دلیل این کار شرک این بود که از پشم چینی ترس زیادی داشت و باعث شد سر به بیابان بگذارد.

عکس شرک
تصاویر گوسفند شرک

بازگشت شرک به خانه بعد 6 سال

بخش جذاب داستان تازه از این بخش به بعد شروع می شود. شرک بعد از 6 سال که از خانه فرار کرده بود، راه خود را پیدا کرده و به خانه برگشته بود. صاحب آن ابتدا شرک را نشناخت. البته کاملا طبیعی بود، چرا که ظاهر آن خیلی تغییر کرده بود. گوسفندی که 6 سال پشم های آن چیده نشده تصور کنید که چه ظاهری می تواند داشته باشد. در تصاویر مربوطه می تونید مشاهده کنید که حتی روی چشم های آن کاملا گرفته شده است. این خبر در کمترین زمان ممکن جهانی شد و شرک را در تلویزیون این کشور معرفی کردند. حتی نخست وزیر کشور با این گوسفند بازیگوش یک عکس به یادگار گرفته است. و در نهایت اقدام به پشم چینی آن کردند.

شرک در کجا زندگی میکرد؟

محل زندگی شرک
محل زندگی شرک

شاید برای شما هم جای سوال باشد که این همه سال این گوسفند کجا زندگی می کرده است. هنگام فرار به سمت کوهستان رفت و بدون داشتن هدف و مقصد خاصی به راه خود ادامه داد. شرک به گوسفند وحشی و بز های کوهی ملحق شده بود. طبق بررسی ها و نشانه های موجود شرک بیشتر عمر خود را در یک غار تاریک گذرانده است. تصاویر مربوط به این غار را نیز برای شما قرار داده ایم.

جزئیاتی درباره گوسفند نژاد مرینوس

قبلا داخل سایت در رابطه با گوسفند مرینوس که یک گوسفند خارجی می باشد صحبت کرده ایم. برای اطلاع در موارد مربوط به بهترین نژاد گوسفندان ایرانی نیز می توانید داخل سایت جزئیات لازم مربوط به هر نژاد را مطالعه کنید. این نوع نژاد یکی از برترین نژادها در نیوزلند می باشند که در حال پرورش آن می باشند. همانطور که میدانید گوسفندان نژادهای مختلفی دارند. علاوه تغییر از نظر ژنتیکی به صورت کلی آنها را به چند دسته تقسیم می کنند.

  • شیری
  • پشمی
  • گوشتی

حال شرک مرینوس از نوع نژاد شیری و پشمی و هم جزو نژاد گوشتی هم محسوب میشد. اما بیشتر برای با نژاد پشمی آنها را می شناختند. رشد پشم بسیار بالا و کیفیت آن نیز عالی بود. و همین دلیل سبب شده است آن را جزو نژاد پشمی قرار دهند.

تصور کنید که شرک 6 سال این پشم ها را نگه داشته است. یعنی حدودا 6 برابر دیگر گوسفندان پشم دارد.

گوسفند شرک
گوسفند شرک

اصلاح پشم بعد 6 سال

از این مقدار پشم که در طور 6 سال به وجود آمده بود چیزی حدود 20 لباس می توان دوخت. حال شما تصور کنید که چه مقدار می باشند. همانطور که در تصاویر شرک مشاهده کردید پشم های ناحیه سر جلو چشمان آن را گرفته است. در نهایت بعد از این همه سال وقتی به خانه برگشته بود، صاحب آن اقدام به پشم چینی آن کرد. اصلا بعد از پشم چینی شباهتی به حالت قبلی خود نداشت. به طور کلی داستان گوسفند شرک نیوزلندی مربوط به همین موارد می باشد.

شرک با این داستان به محبوبیت جهانی رسید. در همان ابتدای بازگشت به خانه به دلیل داشتن داستان جذاب در تلویزیون رسمی نیوزلند از آن اسم برده شده و به همه نشان داده شد. گوسفند شرک در سال 2011 در حالی که 15/16 سال داشت به زندگی خود خاتمه داد. با اینکه سال های زیادی از مردن و داستان آن گذشته است اما هنوز سر زبان ها می باشد. در حال خاصر داستان آن را در کتاب ها نوشته اند. همچنین داستان آن را به برنامه های تلویزیونی و برنامه های کودک در سراسر دنیا پخش کرده اند. بی شک کمتر کسی وجود دارد که نام شرک را نشنیده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش گوسفند زنده

جهت خرید گوسفند زنده با شماره های زیر می توانید در ارتباط باشید.